Sağlık ve Bilişimin Ayrılmaz Birlikteliği 2020

Genel Açıklama

Sağlık ve Bilişimin Ayrılmaz Birlikteliği 2020

Dijital Etkinlik

Sağlık ve Bilişimin Ayrılmaz Birlikteliği 2020

Etkinliğe katılım için aşağıdaki linke tıklayınız...

Tüm dünyayı sarsan pandemi süreci ile birlikte, başta sağlık ve bilişim olmak üzere teknoloji geliştirmenin önemi bir kez daha ön plana çıktı. Corona virüse karşı aşı geliştirme ve salgının genişlemesini önleme çalışmalarında bilişim teknolojileri yoğun olarak kullanıldı ve kullanılmaya da devam ediyor. Ayrıca farklı sağlık cihazlarının gelişim sürecinde ve altyapılarında yine bilişim teknolojileri yer alıyor.

Öte yandan, salgın ile birlikte evlerine kapanmak zorunda kalan insanlar, bilişim teknolojilerinin sunduğu faydalar sayesinde iş, eğitim, iletişim, alışveriş gibi süreçlerini başarıyla yeni ortama taşıdılar. Tabii bu süreçte birçok bilişim elemanı da gösterdikleri özveri ile saha çalışmalarını kesintisiz sürdürdüler. Kısacası yeni hayatın tüm akışı dijitale taşınmış oldu.

Bu dijital etkinlikte sağlık çalışanlarının yaşadığı zorluklar ve alınması gereken tedbirlerin yanı sıra bilişim tarafında geliştirilebilecek yeni çözümler ile sağlık alanına verilebilecek teknoloji katma değeri değerlendirilecektir.