İş Sürekliliği 2020

Genel Açıklama

İş Sürekliliği 2020

Dijital Etkinlik

İş Sürekliliği 2020

Etkinliğe katılım için aşağıdaki linke tıklayınız...

Dijital dönüşüm sürecinde, tüm iş süreçlerimizi bilişim teknolojileri ile entegre ettik. Artık manuel ortamda yürütülen bir süreç neredeyse kalmadı. Bu yeni ortamda, sistemlerde yaşanan anlık bir kesinti bile iş süreçlerini dolayısıyla da kurumun geleceğini derinden etkileyebilir.

Siber saldırılar, elektrik kesintileri, doğal bir afet ya da bugünlerde yaşadığımız virüs salgını dolayısıyla kritik öneme sahip süreçlerde yaşanabilecek bir duraksamanın maddi ve manevi maliyetini düşünmek bile insanı ürkütüyor.

Kurum ve şirketlerin temel yapısı iş sürekliliğinin sağlanması üzerine kuruluyor. İş sürekliliği, tüm sistemlerin entegre ve kesintisiz bir şekilde çalıştığı bir yapıda sağlanabilir. Dolayısıyla bize kesintisiz hizmet sağlayacak teknolojik ürünleri almadan önce yapmamız gereken önemli hazırlıklar var. Her firmanın kullandığı yazılımlar, verdiği hizmetler ve donanımlar farklılıklar gösterdiğinden bunun BT departmanları tarafından diğer departmanlar ile birlikte iyi analiz edilip yapılacak yatırımlara karar verilmesi gerekmekte.

Birçok işletmenin ve bireyin kesintisizlik ihtiyacı ise iş süreçleri kesintiye uğrayıp aksaklıklar yaşandığı zaman akıllara geliyor.

BT hizmeti sürekliliğini içeren iyi tasarlanmış bir iş sürekliliği planı günümüzde en önemli konulardan biri haline geldi. Böyle bir plan, işletmeleri finansal kayıplardan, itibar zedelenmesinden, üretkenlik kaybından ve zayıflamış müşteri ve iş ortağı ilişkilerinden korumaya yardımcı olur.