Kesintisiz ve Esnek Altyapı İçin Veri Merkezleri 2021

Genel Açıklama

Kesintisiz ve Esnek Altyapı İçin Veri Merkezleri 2021

Dijital Etkinlik

Kesintisiz ve Esnek Altyapı İçin Veri Merkezleri 2021

Etkinliğe katılım için aşağıdaki linke tıklayınız...

Günümüz şirketleri, rekabette bir adım öne geçme ve verimliliğini artırma konusunda bilişim teknolojilerini tüm iş süreçlerine entegre etmiş durumda. Artık küçük bir kesinti durumu bile şirketlerin tüm iş süreçlerinde aksamalara neden oluyor. Dolayısıyla şirketler kesintisiz bir BT altyapı platformuna sahip olmak ve bu yatırımları yaparken de maliyetlerini göz önünde bulundurmak zorunda.

 

Kesintisiz ve esnek bir teknoloji altyapısını oluşturmak için çeşitli ürünler satın almak, bunları entegre etmek, güvenliğini sağlamak ve yönetmek artık şirketler için hem emek hem de para açısından önemli bir yük oluşturuyor. BT altyapısı da bir hizmet olarak veri merkezlerinden satın alma modeli artık günümüzün en önemli eğilimlerinden birini oluşturuyor. Veri merkezleri, dijital dönüşüm süreçlerinde önemli görevler üstleniyor.

 

Dijital tarafta bir dönüşüm yaşanabilmesi için dönüşümün altyapıdan başlaması gerekiyor. Veri merkezleri de bu altyapı tarafındaki en önemli servis sağlayıcıları niteliğinde. Tabii bugünlerde yaşadığımız virüs salgını dolayısıyla elemanları evden çalışan birçok şirket, veri merkezlerinden sunulan hizmetler sayesinde çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürebiliyorlar. Dolayısıyla veri merkezleri verimlilik, hız, maliyet gibi avantajlarının yanı sıra olağanüstü durumlarda da kurum ve şirketlere önemli destekler sunuyorlar.