Güvenlik Teknolojileri 2020

Genel Açıklama

Güvenlik Teknolojileri 2020

Dijital Etkinlik

Güvenlik Teknolojileri 2020

Etkinliğe katılım için aşağıdaki linke tıklayınız...

Kurumların ve kişilerin en değerli kaynağı olan verinin güvenliğinin sağlanması ayrıca veri kayıplarının yaşanmaması, bozulan verilerin kurtarılması, veri gizliliği ve mahremiyet de yenidünya düzenindeki dijital alanın en tepe konusu olarak kendini gösteriyor.

Yaşamımız dijitalleşirken güvenlik boyutunun giderek ön plana çıktığına tekrar tekrar şahit oluyoruz.  Dijital sistemlerin gelişimi ve sürdürülebilir olmaları ne kadar güvenli olduklarıyla doğru orantılı. Sistemler ve verilerin, ne kadar açık platformlarda ise o kadar da fazla tehlikeye, saldırıya ve dolandırıcılığa maruz kalması söz konusu. Hiçbir güvenlik açığının oluşmaması için bütünleşik, proaktif, önleyici bir siber güvenlik politikası ve yatırımına gereksinim duyuluyor.

Yapılan araştırmalar kurumların yüzde 97'sinin yeni nesil siber saldırılara karşı hazırlıksız durumda olduğunu gösteriyor. Hemen tüm şirketlerin yakın markajında olan IoT, bulut, blockchain, yapay zekâ gibi teknolojilerin, siber korsanların doğal yaşam alanlarına dönüşmesi riski bulunuyor.