Djital Ekosistem: IoT ve M2M Teknoloji Platformu

Genel Açıklama

Djital Ekosistem: IoT ve M2M Teknoloji Platformu

CVK Park Bosphorus Hotel/Gümüşsuyu

Djital Ekosistem: IoT ve M2M Teknoloji Platformu

Dijital Dünya IoT ile dönüşüyor..

IoT ve M2M teknoloji ve uygulamalarının yaygınlaşmasıyla birlikte iş ve yaşam içerisinde tamamen onunla karşı karşıya kalmaya mecbur kalacağız.

Dijitalleşme iş dünyasında her şeyi değiştirip dönüştürüyor. Yeni dijital dünyada nesneler, cihazlar, insanlar, ofisler, evler, şehirler birbirlerine dijital ağlarıyla bağlanıyor ve birbiriyle iletişim kuran akıllı yönetimi doğallaştıran bir ekosistem oluşturuyor.

Tasarım, eğitim, üretim, pazarlama, eğlence, ticaret, alışveriş, sağlık, ulaşım ve aklımıza gelebilecek her alan dijitalleşerek büyümek, gelişmek ve dijital ekosistemin parçası olmak zorunda. Tüm nesneler akıllı ve internete bağlanıyor. Nesneler internete bağlandığında, dijital ve çevrimiçi olduğunda her yere uzaktan erişim halinde olabiliyoruz. İşte bu noktada “Büyük Veri” ve “Bulut Çözümleri” üzerine yoğunlaşıyoruz.

Günümüzde mobilde ve her sahada kullandığımız her cihaz bir bilişim ürününe dönüşüyor. Üretim tesislerimizde kullandığımız bu sistemlerin tümü üretim araçlarımız, sanayi cihazları, otomotiv, tıp ve ticari uygulamaların çoğunda bulunuyor. Kontrol ettiği büyük sistemin karakteristiğine bağlı olarak her cihazın bir bilişim ürününe dönüştüğü çağımızda Internet of Things’i oluşturan M2M ve Gömülü Sistemler daha akıllı hayatlar vaat ediyor. Teknolojik cihazların mesai yaptığı bu devirde insan faktörü hala en önemli faktör. Nesnelerin interneti (IoT) teknoloji ve uygulamalarının yaygınlaşmasıyla birlikte tamamen mobil bir iş ve yaşam ile karşı karşıyayız.

IoT, sanayi devrimini nasıl etkileyecek?
Mobil iş pazarı nasıl dönüşüyor?
M2M hayatımızı ‘’Bağlantılı’’ kılmaktan öteye taşıyacak mı, daha ötesinde bizi ne bekliyor?
Endüstri 4.0 ‘a uzanan bu uzun yolculukta, tam da bu noktada endüstri 4.0!
IoT’nin sanayiye olan uzantısı ve etkisi nelerdir?