Bulut ve Veri Merkezleri 2020

Genel Açıklama

Bulut ve Veri Merkezleri 2020

Dijital Etkinlik

Bulut ve Veri Merkezleri 2020

Etkinliğe katılım için aşağıdaki linke tıklayınız...

Verinin depolanması, saklanması, dağıtılması, güvenliği konusunda ekonomik ve kolay bir altyapı sunan bulut servisleri aynı zamanda inovasyonların da önünü açıyor. Bulut servislerinde veri güvenliğinin sağlanması ise özel olarak ele alınması gereken bir nokta. Bulutun maruz kalacağı herhangi bir atak ya da saldırıda veriyi bulut üzerinde değil, uç nokta cihazlarında işleyen sınır bilişim (edge computing) trendi hızla yaygınlaşıyor.

Her geçen gün daha fazla kurum dijital veri ihtiyaçlarını karşılamak için bulut teknolojileri kullanmaya başladı. Bulut tabanlı hizmetler, inovasyon için gerekli olan altyapıya erişimi oldukça kolaylaştırdı. Her geçen gün büyüyen dijital verilerimiz için veri merkezlerini ve online veri dağıtım merkezini tercih ediyoruz.  

Dijital dönüşümün hızlı ve kolay gerçekleştirilebilmesi için yönetilmesi kolay, ölçeklenebilir, birbirine kolay bağlanabilen, uygun maliyetli bir altyapı sistemine ihtiyaç var. Şirketlerin dijitalleşme sürecinde kesintisiz ve güvenilir teknolojiler önem kazanmakta.

Dijital tarafta bir dönüşüm yaşanabilmesi için dönüşümün altyapıdan başlaması gerekiyor. Veri merkezleri de bu altyapı tarafındaki en önemli servis sağlayıcıları niteliğinde. Tabii bugünlerde yaşadığımız virüs salgını dolayısıyla elemanları evden çalışan birçok şirket, veri merkezlerinden sunulan hizmetler sayesinde çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürebiliyorlar. Dolayısıyla veri merkezleri verimlilik, hız, maliyet gibi avantajlarının yanı sıra olağanüstü durumlarda da kurum ve şirketlere önemli destekler sunuyorlar.