Bilişim Zirvesi'22

Genel Açıklama

Bilişim Zirvesi'22

Fişekhane, Zeytinburnu - İstanbul

Bilişim Zirvesi'22

BİLİŞİM ZİRVESİ HAKKINDA

Bilişim Zirvesi, 2000 yılından bu yana Türkiye ve bölgenin çok yönlü kalkınmasına öncülük eden ve çığır açan politikaların üretildiği; çağdaş, üretken ve yenilikçi bir ekonomi sisteminin oluşmasına teknoloji perspektifinden bakarak katkıda bulunan; ilham veren, cesaretlendiren iş deneyimlerinin paylaşıldığı; güçlü, sağlam işbirliklerinin oluşturulduğu ve aynı zamanda bilimle teknolojinin kesiştiği noktada geleceğe ışık tutan köklü ve lider etkinliktir.

 

Bilişim Zirvesi bireylerin, şirketlerin ve ülkelerin olmazsa olmazı haline gelen teknoloji ve bilişimin vizyon, strateji ve yol haritasının belirlenmesi, güncellenmesi ve geliştirilmesi için her yıl yeni, yeniden ele alınarak

en geniş ve zengin içerikli etkinliği olma özelliğini koruyor. Bilişim Zirvesi (ICT Summit), Türk İş Dünyası’nın teknoloji ile etkileşimi ve sinerjisiyle ülkemizin ve bölgenin lider iş ve işbirliği etkinliği olma özelliğini de devam ettiriyor.

 

2000 yılından bu yana edindiği eşsiz birikimle ülkemizin ve bölgenin lider etkinliği haline gelen Bilişim Zirvesi, gündem oluşturan içeriği, bilişim dünyasının tüm oyuncularını kucaklayan yapısı, tüm tarafları bir araya getiren ve buluşturan özelliği, geleceğe dönük yüzü ve yeniliklere açık kimliğiyle bilişim sektörünün de bütünleşik yapısını ve gücünü gösterdiği etkinliklerin başında geliyor. 

BİLİŞİM ZİRVESİ'22 KAPSAMI

 

Bilişim teknolojilerinde yaşanan ve yaşanacak olan gelişmeleri gelenekselden geleceğe uzanan geniş ve zengin bir perspektifle iş dünyasının gündemine taşıyan Bilişim Zirvesi, 22 yıllık birikiminden aldığı güçle bizi yine heyecanlı, soluk soluğa bir zirveye çıkarıyor. Sürdürülebilirlik kavramının bütün olarak hayata uğratacağı olumlu değişimi, bilgelik kazanmanın sistemlere ve geleceğe sağlayacağı faydaları lotus örneği ile 22. Bilişim Zirvesi’nde hep beraber ele alacağız. Zirve 24 Kasım 2022 tarihinde “Dünya’yı Teknoloji Kurtaracak” ana temasıyla iş, kamu, bilişim ve akademik dünyayı olağanüstü bir fiziksel ortamda bir araya getiriyor.

Pandemi nedeni ile iki yıldır dijital platformda gerçekleştirdiğimiz Bilişim Zirvesi etkinliği şimdi yeniden fiziksel olarak gerçekleşecek. İki yüz yıla yakın geçmişiyle İstanbul’un en önemli tarihi değerlerinden biri olan Fişekhane, yüzlerce yıllık tarihi ile İstanbul’un ruhunu yansıtıyor ve 22. Bilişim Zirvesi’nde kapılarını zirve dostlarına açıyor.

 

Son yıllarda duvarın ardındaki yapay zekânın şekillendirdiği yeni akıllı dünya ekonomisini irdelemiş ve bu yenidünyada yaşamanın formüllerini ortaya koymuştuk. Sonrasında, yapay zekânın temel hammaddesi olan verinin gücünü ele alarak verinin derin analizini, verinin doğru ve yerinde kullanımı sayesinde geleceğe nasıl yön vereceğimizi kavramak ve tasarlamak üzere zirvede bir araya gelmiştik. Hemen ardından, bilim çevrelerinin hararetli tartışmalarına yol açan, ülkelerin rekabette yeni bir güç olarak hazırlıklarını sürdürdükleri kuantum teknolojilerini masaya yatırmış ve son olarak geçen yıl ise tüm gelişmiş teknolojilerin birleştirilmesi ve birlikte kullanarak ileriye gidilmesi planıyla evren sanatını yaşam çiçeği formuyla derinlemesine ele alarak geleceğe projektör tuttuğumuzda Dünya’ya ne olacak? sorusu bir kez daha gündeme geldi ve tüm paydaşlarla 2022 yılında bu konuyu ele alacağımız konusunda sözleştik.

 

Şimdi; alıştığımız, benimsediğimiz ve kabullendiğimiz teknoloji düzlemiyle vedalaşma zamanı yaklaşıyor. Hayatın her alanında dönüşmesi gereken süreçler, zorluklar, fayda ve avantajlar önden stratejik olarak hesaplanmalı ve yol haritası çıkartılmalıdır. Teknoloji ve bilişim kavramını baştan aşağı değiştirecek olan sürdürülebilirlik kavramına uyum sağlamak için mevcut düzenin reformist bir yaklaşımla yıkılması, yıkım öncesi tedbirlerin alınması ve yeniliğe hazır olunması konularında yaşam çiçeğinden sonra lotus çiçeğinden etkilendik ve esinlendik.

 

Lotus çiçeğinin temsil ettiği bilgelik ve aydınlanmanın temelinde bilgi olduğu yadsınamaz. Diğer özellikleri ile inovasyonu, sürekliliği, süreçlerdeki arılığı ve sürdürülebilirliği temsil eden lotus çiçeği, bu değerleri ile günümüzdeki iş ve teknolojinin ilişkisine de ışık tutuyor. İş ve bilişim teknolojilerinin iç içe geçtiği günümüzde kurum ve şirketler için en önemli değeri bilgi oluşturuyor. Bu bilgileri oluşturmak için yararlandığımız veriler, bu verilerin toplanması, işlenmesi, ortaya çıkan faydalı verilerin yani bilginin karar verme süreçlerimizi etkilemesi, bilişim sayesinde iş süreçlerimizdeki verimsiz unsurların ortadan kalkması, daha verimli ve hızlı yapıların oluşması, sürekli yeni fikirlerle işimizin gelişmesi, vs, vs…

Çamurda Açan Sonsuz Yaşam’ın simgesi olarak teknoloji uğruna kirlettiğimiz doğayı yine teknoloji ile temizleyeceğiz. Teknoloji doğru ve akıllı kullanımla doğal felaketlere kadar pek çok sorunu çözecek.

Kendini ve etrafını içinde bulunduğu bataklığa rağmen devamlı temizleyen lotus gibi teknoloji de insanın sebep olduğu, dünyanın ömrünü kısaltan tüm problemleri çözerek DÜNYAYI KURTARACAK!

Görüldüğü gibi artık işimiz için teknik konuları konuşmuyoruz, teknolojiyi ve teknolojinin işimize entegrasyonunu konuşuyoruz. Artık şirketlerimizin bilgelik kazanmasının zamanı geldi de geçiyor bile. Unutmamalıyız ki bilgelik, süreklilik, yenilikçilik, sürdürülebilirlik gibi kavramlara sahip olmayan kurumların geleceği de pek parlak olmayacaktır.

İnsan ve doğa hayatını koruyan, geliştiren teknolojilerin konuşulacağı Bilişim Zirvesi’22, iş dünyamızın sürdürülebilirlik çalışmalarına da ışık tutacak.

Fikir ve düşünce liderleri, yönetim guruları, gelecek tasarımcıları, akademisyenler, iş profesyonelleri, teknoloji liderleri, uzmanlar, yöneticiler, kanun yapıcılar, yasal düzenleyiciler, sivil toplum kuruluşları, toplum bilimciler, mühendisler vb. insanlığın yeniçağına tanık olmak için Bilişim Zirvesi'nde olacak.

 

 

Zirve'nin bilgi, paylaşım ve buluşma ortamları şunlar olacak:

 

- Keynote / Konuk konuşmacılar            - Konferanslar                                      - Sunumlar

- Paneller                                   - Kullanıcı deneyimleri                          - Forumlar     

- İletişim ve buluşturma ortamları          - Sosyal etkinlikler                       - Sergi ve fuaye alanları     

         

 

 

Hedef Kitle

Siyasetçiler, iş ve bilişim dünyası liderleri ve yöneticileri, teknoloji üreticileri, satıcıları, bilişim çalışanları, sivil toplum kuruluşları, girişimci ve yatırımcılar, gelecek bilimciler, bilim insanları, fikir liderleri ve düşünürler, hukukçu, eğitmen, sağlık uzmanları, akademisyen, sosyolog, psikolog, sporcu, sanatçılar, üretimden sağlığa savunmadan perakendeye tüm işkollarında çalışan yönetici ve uzmanlar, mühendisler vb.nin de buluştuğu Bilişim Zirvesi'22; gündem belirleyen, tartıştıran ve fikir paylaşımında bulunulmasını sağlayan, entegre dijital ve zeki bir dünyaya uyumun ipuçlarını barındıran kimliğiyle özgün bir kamuoyu oluşturacak.

 

 

Tema İçerik ve Konuları

22. Bilişim Zirvesi’nde ‘DÜNYA’YI TEKNOLOJİ KURTARACAK” ana teması ile sürdürülebilirlik kavramının bütün olarak hayata uğratacağı olumlu değişimi, bilgelik kazanmanın sistemlere ve geleceğe sağlayacağı faydaları lotus örneği ile 22. Bilişim Zirvesi’nde hep beraber ele alacağız.

 

 

 

Bilişim Zirvesi’22  DÜNYAYI TEKNOLOJİ KURTARACAK - ‘lotus’  Programı

Protokol konuşmaları

Ana Tema (Keynote) sunumları

Büyük Sponsor sunumları

Sunum / Panel Sponsor sunumları

 

 

Tema Konuları

Bulut Teknolojiler

Dijital İş Süreçleri, RPA ve Yapay Zeka

Büyük Veri ve Güvenlik Teknolojileri

 CIO Turkey ile Dijital Süreçler

BiTekDer ile Dijitalleşme

Dönüşüm için Yetenek Programı

Küçük Sahne Programı